În data de 29 septembrie 2024, capitala noastră va fi gazda celui mai mare eveniment de alergare din țară: Chișinău Marathon. Te invităm cu drag să te alături acestei inițiative frumoase, alergând pentru echipa #HopeInMotion, în susținerea beneficiarilor Hospices of Hope Moldova care luptă cu o boală incurabilă. La alergare se pot înscrie atât maturii, cât și copii.

Participând la acest eveniment, vei contribui la asigurarea îngrijirii medicale, sociale și psihologice gratuite pentru pacienții din cinci regiuni ale Republicii Moldova, atât în centrele noastre de zi cât și la domiciliu.

Cum te poți implica?

1. Completează formularul de înscriere disponibil pe site-ul nostru din partea dreaptă. Alege distanța preferată: 5 km, 10 km, 21 km, 42 km pentru adult sau distanța în conformitate cu vârsta pentru copii.

2. Contribuie cu o donație:

1000 lei - distanța 5 km

1300 lei - distanța 10 km

1600 lei - distanța 21 km

1900 lei - distanța 42 km

800 lei - kids race

3. Pe 28 septembrie, aliniază-te la startul pentru copii, iar pe 29 septembrie – pentru adulți și parcurge distanța aleasă în cadrul Chișinău Marathon.

Totodată, în cazul în care deja te-ai înregistrat la cursă, poți susține echipa #HopeInMotion procurând un maiou tematic în valoare de 600 de lei. Toate fondurile colectate vor fi direcționate către susținerea beneficiarilor Hospices of Hope Moldova.

Fii cel ce face diferență în comunitatea noastră! Nu lăsa această oportunitate să treacă pe lângă tine.

Înregistrează-te chiar azi în echipa #HopeInMotion, accesând formularul de pe site din partea dreaptă. Locurile sunt limitate. Hai să alergăm împreună pentru a oferi speranță și alinare!

Pentru mai multe informații despre cum poți contribui sau pentru întrebări suplimentare, nu ezita să ne contactezi:

Hospice of Hope Moldova este o organizație non-guvernamentală de caritate care oferă îngrijiri paliative gratuite persoanelor cu boli incurabile și familiilor acestora, în cinci regiuni din Republica Moldova: Chișinău, Orhei, Soroca, Taraclia, Ocnița și Chișinău. Misiunea noastră este de a îmbunătăți calitatea vieții pacienților și familiilor acestora prin asigurarea unui sprijin medical, psihologic și social de calitate.