Cicliștii noștri bravi au pedalat atât de repede încât nici nu am observat cum a trecut și ziua 3 a cursei caritabile #HospiceBikeTour2024. Reamintim, fiecare dintre ei a decis să-și dedice timpul personal și resursele pentru a cicla cu scopul de a susține persoanele ce suferă de boli incurabile. Un gest enorm pentru beneficiarii Hospices of Hope Moldova.

Ziua a început cu o traversare a Dunării cu bacul, o experiență cu adevărat deosebită pentru toți participanții. La amiază, cicliștii noștri au avut parte de un prânz copios, delectându-se cu bunătățile de pește din regiune, o pauză bine meritată după efortul depus.
Traseul s-a încheiat cu locația finală a zilei - Delta Dunării, Jurilovca, unde participanții au avut posibilitatea să se relaxeze la bazin după un drum lung și obositor. A fost o zi plină de aventuri, dar foarte interesantă și motivantă.

Fiecare dintre voi poate susține intenția acestor cicliști bravi printr-o donație, accesând butonul „Donează Acum” de pe partea dreaptă a site-ului nostru, indicând numele participantului în „detaliile plății” până la finalul cursei caritabile.

Mulțumim tuturor participanților, sponsorilor și partenerilor care au făcut posibilă organizarea acestui eveniment:
Sponsor Silver: OTP Bank
Sponsor Bronze: ULTRA
Parteneri: KVG, GRAWE Carat Asigurări, OMactiv, Moldindconbank, Premier Energy Distribution
Sponsori Prieteni Hospices of Hope Moldova: Coca-Cola HBC Moldova, NoMad Merida CST, Farmacia Familiei, Milina
Foto: Ruslan Chihai