Despre eveniment:

Organizația Hospices of Hope Moldova și Ambasada Ucrainei la Chișinău organizează recepția de caritate cu genericul „For Ukraine – Charity Reception” care va avea loc pe 6 aprilie 2022, miercuri, ora 17:00, la Muzeul Național de Istorie a Moldovei (str. 31 August, 121 A, Chișinău).

Evenimentul de caritate are scopul de a uni eforturile comune și de a ajuta cetățenii Ucrainei prin colectarea de fonduri menită să fie destinată pentru:

1. Copiii aflați în centrul „OHMATDET” din Kiev, care oferă asistență medicală specializată pentru copii.
  2. Susținerea artiștilor și oamenilor Ucrainei care vor avea ocazia să performeze în cadrul recepției și să își expună lucrările artistice spre vânzare în cadrul acestui eveniment de caritate.
  3. Centrul de zi de îngrijire paiativă în Orhei, parte a Hospices of Hope Moldova care își startează activitatea in 2022 și își deschide ușile inclusiv pentru refugiații din Ucraina.

Biletul de intrare 100 EUR

Biletul de intrare reprezintă o donație de 100 EUR per persoană și poate fi rezervat prin e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., telefon +373 69 553031 sau formularul de aplicare. Doar participantii inregistrati si confirmati de organizatori vor putea intra la eveniment intrucat locurile sunt limitate.

Agenda evenimentului:

17:00 - Înregistrarea participanților și deschiderea lucrărilor

Networking & desgutare de vin

Expoziția lucrărilor artiștilor de origine ucraineană

Expunerea și prezentarea loturilor de licitație

17:40 - Partea oficială

18:10 - Program artistic oferit de refugiați din Ucraina

18:30 - Bufet suedez

19:00 - Licitație

20:00 - Ceai/cafea și desert Ucrainean

Cum poți fi parte a evenimentului:

• Te poți înregistra la eveniment pentru o donație de 100 EUR per persoana;
  • Poți deveni sponsorului evenimentului (cere pachetele de sponsorizare);
  • Poți face donație la eveniment în boxa de colectare de fonduri;
  • Poți face un transfer pe contul Hospices of Hope Moldova cu destinația ”Pentru Ucraina Recepție”;
  • Poți achiziționa picturile expuse la licitație.

Ia legatura cu noi pentru mai multe detalii + 373 69 553 031, Mila Jarcuțchii sau +373 68669998 Lara Moraru. E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Împreună putem ajuta poporul ucrainean!