Cine sunt beneficiarii Hospices of Hope Moldova?

Beneficiarii noștri sunt peste 200 pacienți lunar, copii sau adulți, care suferă de la o boală incurabilă.

Din 2017, peste 2400 pacienți au beneficiat de servicii gratuite de îngrijiri paliative la domiciliu prin Rețeaua Hospices of Hope Moldova.

Cine face parte din Rețeaua Hospices of Hope Moldova?

În 2017 am dezvoltat proiectul pilot Rețeaua Națională de Servicii de Îngrijire Paliativă Hospices of Hope Moldova, cu scopul de a oferi gratuit servicii de asistență medicală, socială și psiho-emoțională la domiciliu, oricui le necesită în regiunile Republicii Moldova.

La moment, în Rețea, sunt incluse 4 echipe multidisciplinare din regiunile Orhei, Soroca, Ocnița & Taraclia. Echipele sunt organizații autonome, autorizate conform actelor normative în vigoare, acreditate la nivel național în prestarea serviciilor de Îngrijire Paliativă și activează în teritoriu la nivel de echipe mobile multidisciplinare.

Istoriile pacienților