Vladimir Bidiuc, un tânăr cu o poveste impresionantă, se pregătește pentru prima sa participare în "Hospice Bike Tour", care are menirea de a susține dezvoltarea serviciilor de îngrijiri paliative pentru copii și adulți în Republica Moldova. Cu entuziasm și dorința de a ajuta, Vladimir își propune să strângă fonduri semnificative pentru Hospices of Hope Moldova, parcurgând o distanță considerabilă cu bicicleta.

Această călătorie nu se limitează doar la a parcurge o anumită distanță, ci are și scopul nobil de a aduce bucurie pe chipul beneficiarilor de servicii paliative, inclusiv copii și adulți, prin generozitatea oamenilor implicați. Bicicleta devine pentru Vladimir nu doar un mijloc de transport, dar și un simbol al oportunităților, oferindu-i posibilitatea de a explora locuri noi și de a învăța despre culturi diferite.

Cu pregătire intensă și determinare, Vladimir este hotărât să finalizeze această cursă combinată cu acțiune caritabilă, și să continue să o susțină în viitor. Indiferent de provocările întâmpinate, el crede în puterea micilor pași în realizarea unor lucruri mărețe prin efort comun.

Vladimir Bidiuc, un tânăr crescut într-un orfelinat din Chișinău, are și un vis personal: să devină "Ironman Triathlon". După doar doi ani de antrenament, el este aproape de a-și îndeplini visul, pregătindu-se să înfrunte înotul, alergarea și ciclismul într-o adevărată provocare, care va avea loc în această vară.

Hospice Bike Tour, desfășurat în perioada 27 iunie - 1 iulie, reprezintă o aventură spectaculoasă și plină de adrenalină pentru participanții la cursă. Cei implicați vor parcurge peste 750 de kilometri timp de 5 zile, demonstrând angajamentul lor social și sprijinul pentru cauze nobile.

Dacă dorești să susții și să motivezi cicliștii în această călătorie de suflet, poți face o donație accesând link-ul: https://paynet.md/psp/093872. Nu uita să menționezi numele cicliștilor pe care îi susții în această cauză.