Noi putem continua dezvoltarea serviciilor de îngrijire paliativă în Republica Moldova datorită sprijinului generos ai suporterilor noștri!

Există multe moduri prin care e posibil să ne susțineți, deoarece noi suntem recunoscători la o mulțime de oameni care, zi de zi, ne ajută și ne permit să oferim serviciile de îngrijire paliativă la un număr din ce în ce mai înalt de persoane suferind de boli incurabile.

Modalitățile prin care ne poți ajuta sunt:

1. Click aici pentru donații directe către noi

Apăsând pe butonul ”DONATE NOW” vei fi automat redirecționat către pagina partenerului nostru Paynet prin care poți face donație sau procesa taxa de participare pentru un anumit eveniment folosind un card bancar sau alte instrumente de plată online.

Pentru a beneficia de acest serviciu de donație online - Paynet poate percepe un comision din suma donată de tine conform datelor de mai jos.

Nr.

Tip operațiune

Taxă/Comision

Mod de achitare

1.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu portofele electronice Paynet sau conturi de plată Paynet

2.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu portofele electronice QIWI кошелёк

3.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu portofele electronice Yandex Деньги

4.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu portofele electronice cu monede de tip Bitcoin

5.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu carduri bancare în lei (MDL) VISA sau MasterCard

6.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării cu carduri bancare în valută VISA sau MasterCard

7.

Comision din valoarea tranzacției în cazul achitării în numerar prin terminale sau prin intermediul agenților de plată

la momentul efectuării tranzacției

Comisioanele din valoarea tranzacției indicate mai sus, nu includ comisioanele percepute de la plătitori de sistemele de plăți: QIWI кошелёк și Yandex Деньги sau ce procesează moneda Bitcoin, precum și/sau cursul de conversie valutară aplicat în cadrul tranzacțiilor.

Termenii folosiți de către Paynet sunt standardizați pentru toate organizațiile indiferent de forma organizatorico-juridică și nu sunt adaptați termenilor specifici organizațiilor necomerciale precum Hospices of Hope Moldova, însă este o modalitate comodă prin care organizația noastră poate primi donații. Vom lucra asupra reformulării termenilor împreună cu partenerul nostru Paynet.

2. Transfer către Hospices of Hope Moldova (MDL)

I.P HOSPICES OF HOPE MOLDOVA
Cod fiscal
1017620003086
IBAN/MDL
MD09MO2224ASV18554727100                                                                                                        IBAN/
EUR  MD56MO2224ASV26501967100

IBAN/USD MD69MO2224ASV26501707100
Cod bancar
MOBBMD22
Nume banca
Mobiasbanca – OTP Group SA

3. Fii partenerul Hospices of Hope Moldova

Pentru fiecare eveniment ai ocazia să devii Sponsor General sau partener! Ne poți ajuta financiar ori poți dona produse

4. Găzduiește cutia de donație

Ai ocazia să ne ajuți prin a plasa boxa de donație la tine în local/ magazin/ organizație/ oficiu sau chiar la ziua ta de naștere sau alt eveniment :).

5. Devino VOLUNTAR

Să fii voluntar/voluntară la Hospices of Hope înseamnă mult, mai ales pentru beneficiarii noștri. Voluntariatul este o activitate care îți aduce experiența, prieteni și momente memorabile, de asemenea speranța și alinarea pentru cei care suferă.

Avem nevoie de tine! Cu sau fără experiență, talentul și sufletul tău sunt binevenite la Hospices of Hope Moldova!

Completează formularul de mai jos dacă vrei să fii voluntar și te vom contacta cât mai curând posibil!
Mersi mult!